Decoupage - ubrousková technika : ano přiznám se, mám ráda ubrousky a všechno bych jimi polepila. Někdy je to k vylepšení někdy možná ke škodě.  Kdo ubrouskovými  obrázky a květníčky  opovrhuje, tak prosím, nechť si myšičkou překlikne jinam a nenechá se tímto drásat.
Začala jsem s tím před třemi lety a dost mě to pohltilo. Za tu dobu jsem stačila naplnit ubrousky  tři krabice z IKEI. K sehnání jsou ubrousky čím dál tím hezčí  no a nekupte to.
Asi nejradši dělám květníčky.
To hromadění ubrousků to není všechno - s tím se váže neustálé nakupování past, laků, tmelů, barev,  atd. atd. Ráda používám na rámečky různé strukturovací pasty, krakelovací laky - teď jsem si oblíbila fazetkový lak. Mám transparentní a pak ho podle chuti přebarvím.
Pozor na povrchy jako sklo - kdy je opravdu třeba před použitím fazetkového laku natřít sklo lepidlem. Jinak se ty fazetky od skla rády odlepují.
Také mám ráda pískové barvy - to je vlastně písek smíchaný s akrylovou barvou. Kupuji je na mimibazaru.  Jsou dobré na dopracování rámečku, kdy obrázek jakoby pokračuje ještě v rámečku - pláže, cesty apod.
Bezvadné jsou barvy twin color , které mají dvojí barevný efekt. Vypadají dobře i na tom fazetkovém laku. 
Pak jsem si oblíbila dozdobit rámeček lepidlem z tavné pistole.  Třeba kouskem vzoru, který  je i na obrázku. A pak různě přebarvit.
Taky se dá rámeček upravit pomocí maskovacího lineru. Třeba natřu rámeček nějakou  barvou, kterou chci ,aby pak byla vidět až odtrhnu mask.liner. Na tu barvu něco linerem nakreslím -  nechám pořádně zaschnout pak přetřu jednou vrstvou jiné barvy (trochu naředěné,ale aby kryla), zase nechám zaschnout a pak liner odtrhám. No a vzorek je tam.

Moc se mi líbí svíčky polepené ubrouskem.  Používám je hlavně jako dekoraci. Jednak proto, že  se mi tak líbí, že nechci aby honem vyhořela a pak proto, že  je musím víc hlídat, než svíčku normální, kvůli ubrousku. Jak svíčka hoří, tak okraj  vyztužený ubrouskem lepidlem a lakem je třeba odlamovat , odkrajovat.  Proto doporučuji tyhle svíčky výhradně k dekorativním účelům.

 

 

 

Tvoříte nebo nakupujete?

Tvořím (3911 | 34%)
Nakupuji (3878 | 33%)
Tvořím i nakupuji (3848 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one